Upadłość konsumencka Toruń

Osoba prywatna, która nie dysponuje środkami niezbędnymi do spłaty swoich długów, ma możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Należy jednak pamiętać, że postępowanie w sprawie upadłości cechuje się dużym skomplikowaniem, a w jego trakcie dłużnik napotyka zwykle szereg zawiłości prawnych, których niekiedy nie potrafi samodzielnie rozwiązać. Oferta naszej kancelarii jest skierowana do osób, które chciałyby uniknąć trudności związanych z upadłością konsumencką. Mieszkańcy Torunia mogą skorzystać z naszych usług w trybie zdalnym.

Upadłość konsumencka w Toruniu – pomoc prawna w trybie zdalnym

Biuro naszej kancelarii znajduje się w Poznaniu. Nie oznacza to jednak, że w celu skorzystania z pomocy prawnika, musisz odwiedzić nas osobiście. Wiemy, że dla osób, które mieszkają w innych miejscach Polski, może być to problematyczne. Z tego względu stwarzamy naszym klientom możliwość obsługi w trybie zdalnym. Na Twoje życzenie podstawą naszej współpracy uczynimy wideorozmowy, kontakt telefoniczny i korespondencję mailową.

Czym charakteryzuje się upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka jest rozwiązaniem prawnym zarezerwowanym dla konsumentów, czyli osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Dzięki niemu dłużnik, który nie jest w stanie spłacić swoich wierzycieli, może zabezpieczyć swoją sytuację finansową i uchronić się przed egzekucją komorniczą. Aby skorzystać z procedury upadłości konsumenckiej, należy pozostawać w stanie niewypłacalności przez co najmniej trzy miesiące. Warto mieć na uwadze, że postępowanie w sprawie upadłości konsumenckiej może okazać się korzystne nie tylko dla dłużnika. W wyniku jego przeprowadzenia mogą zostać zaspokojone również żądania wierzycieli.

Upadłość konsumencka w Toruniu – w czym może pomóc prawnik?

Osoby, które zamierzają ogłosić upadłość konsumencką we Wrocławiu, mogą liczyć na pomoc prawnika. Obejmuje ona każdy etap postępowania – począwszy od przygotowania wniosku, a skończywszy na oddłużeniu osoby wnioskującej. W ramach obsługi prawnej zajmiemy się w szczególności:

  • opracowaniem wniosku o upadłość konsumencką z uwzględnieniem orzecznictwa sądów w Toruniu,
  • współpracą z syndykiem i kontrolą działań, które podejmuje,
  • przygotowywaniem wniosków na każdym etapie postępowania,
  • reprezentacją Twoich interesów w trakcie rozpraw.

Aby ustalić warunki współpracy z kancelarią, możesz umówić się na bezpłatną konsultację z prawnikiem za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza kontaktowego. Warto za jego pomocą krótko scharakteryzować swoją sytuację i napotkane problemy. Podczas spotkania dowiesz się więcej na temat działań prawnych, jakie możemy podjąć w Twoim imieniu.

Konsultacja

Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy