Upadłość konsumencka Gorzów Wielkopolski

Wychodząc z założenia, że żaden człowiek nie powinien pozostać bez pomocy z zadłużeniem, którego nie jest w stanie spłacić, prawodawca zdecydował się wprowadzić do polskiego systemu prawnego procedurę upadłości konsumenckiej. Dzięki niej możliwe jest nie tylko oddłużenie, ale również przynajmniej częściowe zaspokojenie wierzycieli. W przypadku upadłości przydatna może okazać się pomoc prawnika. Osiągnięcie oczekiwanego rezultatu zależy bowiem od znajomości przepisów i wiedzy na temat praktycznych aspektów postępowania. W naszej kancelarii prowadzimy obsługę prawną, obejmującą każdy etap upadłości konsumenckiej. Jeśli mieszkasz w Gorzowie Wielkopolskim, możesz skorzystać z pomocy prawnika w trybie zdalnym.

Upadłość konsumencka w Gorzowie Wielkopolskim – o czym warto pamiętać?

Upadłość konsumencka jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Podstawowym warunkiem jej ogłoszenia jest pozostawanie przez co najmniej trzy miesiące w stanie niewypłacalności. Chodzi o sytuację, gdy konsument nie jest w stanie regulować swoich wymagalnych zobowiązań. Rozpoczęcie postępowania jest możliwe nawet wówczas, gdy przyczyna trudności finansowych leży po stronie zadłużonego. Nad realizacją dwóch głównych celów upadłości – oddłużenia i zaspokojenia wierzycieli – czuwa syndyk. Współpraca z nim jest kluczowa dla pomyślnego zakończenia procedury. Warto pamiętać, że upadłość konsumencka generuje dużo mniejsze koszty niż innego rodzaju postępowania upadłościowe.

W czym może pomóc prawnik?

Świadczona przez nas pomoc prawna w zakresie upadłości konsumenckiej w Gorzowie Wielkopolskim zmierza do wyeliminowania wskazanych źródeł trudności napotykanych przez konsumentów: nieznajomości przepisów oraz braku wiedzy o praktycznych aspektach procedury, w tym o rozstrzygnięciach podejmowanych przez sąd. Dążąc do poprawy pozycji konsumenta w postępowaniu, prawnik zajmuje się w szczególności:

  • przygotowaniem wniosku o upadłość konsumencką i jego poprawnym uzasadnieniem,
  • współpracą z syndykiem i kontrolą podejmowanych przez niego działań,
  • sporządzeniem wniosków niezbędnych na poszczególnych etapach postępowania,
  • reprezentacją klienta w trakcie rozpraw.

Upadłość konsumencka w Gorzowie Wielkopolskim – jak rozpocząć współpracę?

O szczegółach współpracy z naszą kancelarią opowiemy Ci podczas bezpłatnej konsultacji. W celu umówienia się na spotkanie wystarczy skorzystać z udostępnionego na naszej stronie formularza. Daje on możliwość krótkiego opisania własnej sytuacji i napotkanych problemów prawnych.

Konsultacja

Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy