Anuluj WIBOR i zmniejsz swoją ratę nawet o połowę

Współczynnik WIBOR – co to jest i co można z nim zrobić?

Jeżeli rata Twojego kredytu hipotecznego i co za tym idzie całkowity jego koszt przyprawia Ciebie o ból głowy. Jeżeli nie zgadzasz się z drastycznym wzrostem swojej raty za dom czy mieszkanie. Przeczytaj informacje poniżej i dowiedź się co możesz zrobić w tej sytuacji.

WIBOR - co to jest?
Wskaźnik wibor – tak najprościej pisząc jest referencyjną wysokością oprocentowania pożyczek międzybankowych w Polsce. Inaczej pisząc jest to wartość po jakiej banki gotowe byłyby złożyć u siebie depozyt – pożyczyć sobie pieniądze.

W jaki sposób wyznaczany jest wskaźnik WIBOR?
Proces wyznaczania wskaźnika WIBOR nazywa się fixingiem WIBOR. Polega on na tym, że uczestnicy panelu WIBOR czyli 10 największych banków w Polsce, o godzinie 11:00 każdego dnia roboczego, podają stawki oprocentowania po jakim są gotowe pożyczyć sobie pieniądze. Z tych stawek odrzucane są wartości skrajne i z pozostałych liczona jest średnia arytmetyczna.

Dlaczego wskaźnik WIBOR jest wadliwy?
Wskaźnik WIBOR co do zasady, powinien odzwierciedlać realne koszty jakie ponosi bank w związku z koniecznością utrzymania depozytów, czy pożyczenia pieniędzy. Nie powinien przynosić „zysków” dla banku, a stanowić jego koszty. Niestety w związku z tym, że praktycznie od samego początku istnienia wskaźnika WIBOR nie było realnych transakcji, a wyznaczanie wskaźnika odbywało się na podstawie danych deklarowanych, nie odzwierciedla on realnych warunków i jest fikcją. Można go w dużej mierze przyrównać do ukrytej marży banku, ponieważ stanowi dla niego zysk.

Co możemy zrobić z WIBOREM?
Opcji jest klika w zależności od tego, na jakich warunkach, w którym roku itp. był zaciągnięty kredyt. Mamy 4 różne możliwości. Anulowanie umowy kredytowej - klient i bank zwracają sobie wszystkie wzajemne świadczenia. Stałe oprocentowanie zawierające WIBOR z dnia zawarcia umowy oraz marżę. Kolejny wariant to stałe oprocentowanie zawierające tylko marżę i anulowanie WIBORu z umowy kredytowej. Oraz ostatnia opcja usunięcie z umowy kredytowej marży i WIBORu.

Ile wariantów i które konkretnie będą najkorzystniejsze dla Klienta, określamy po wstępnej bezpłatnej analizie na którą możesz zapisać się tutaj:

Z pomocą profesjonalnej pomocy prawnej możesz być spokojny, że pozew będzie dobrze przygotowany a Ty zmaksymalizujesz swoje szanse na wygraną, odzyskanie swoich pieniędzy i uwolnienie się od kredytu.

Zadzwoń do nas, by porozmawiać o analizie WIBOR: 668-255-949

Skontaktuj się z nami już teraz! Jeżeli:
• posiadasz spłacony kredyt hipoteczny,
• spłacasz kredyt hipoteczny w PLN,
• rata kredytu za dom/mieszkanie drastycznie wzrosła i chcesz coś z tym zrobić,
• chcesz mieć raty na stałym poziomie do końca kredytu.

Przewiń na górę