WIBOR

Wysokość Twojej raty jest nieprzewidywalna? Usuń WIBOR z kredytu hipotecznego!

Spłacasz kredyt od kilku lat, a kapitał prawie się nie zmniejsza? Co miesiąc martwisz się, czy wystarczy Ci na wszystko? Masz dość bezsilności wobec banku? Jako Kancelaria Feniks uzyskaliśmy pierwsze dwa w Polsce wyroki w sprawie usunięcia WIBOR-u z umowy kredytu hipotecznego. Pomożemy Ci obniżyć ratę nawet o połowę – a wszystko to zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego.  Dowiedz się, jak odzyskać pieniądze z bezprawnie naliczonego WIBOR-u. Twoją sprawę przeanalizujemy bezpłatnie

Zatrzymaj wzrost swojej raty. To umożliwia Ci polskie prawo!

Brałeś kredyt ostrożnie wyliczając, czy będzie Cię na niego stać. Analizowałeś zarobki, wydatki, domowy budżet i ewentualne, realne ryzyko. Nikt nie przewidywał, że stopy procentowe poszybują w górę – a wraz z nimi WIBOR i wysokość Twojej raty. Teraz kwota, która bez problemu mieściła się w Twoim budżecie, co miesiąc wierci w nim dziurę. Czujesz się oszukany, bo przecież byłeś ostrożny, mierzyłeś siły na zamiary, a i tak wymarzone “na swoim” to ciągły stres i strach o jutro.

Nie tak miało być. I w Kancelarii Feniks wiemy dokładnie, co czujesz!

Czy można coś z tym zrobić? Tak: w polskim Kodeksie Cywilnym znajdują się zapisy mówiące o tym, że naliczanie WIBOR-u, od którego zależna jest wysokość Twojej raty, było niezgodne z prawem. Możesz pozwać bank i obniżyć swoją ratę o połowę, odzyskując nawet kilkaset tysięcy złotych. To bardzo ważne: opieramy się na konkretnych przepisach Kodeksu Cywilnego – m.in. art. 385(1), art. 58, art. 410 i art. 411 KC.

Usunięcie WIBOR-u z kredytu hipotecznego. Co możesz zrobić?

– zredukować oprocentowanie kredytu – usunąć WIBOR i marżę z umowy kredytowej – ustalić WIBOR na poziomie z dnia podpisania umowy – unieważnić umowę kredytową

Okej, ale czy to zgodne z prawem? Oczywiście!

WIBOR powinien być transparentny, wiarygodny i rzetelnie ustalany, co umożliwia uczciwe odzwierciedlenie aktualnych kosztów finansowych. Banki powinny przestrzegać zasad etycznych i prawa w procesie ustalania WIBOR-u, aby nie wprowadzać w błąd uczestników rynku finansowego. Pozywając bank i wykazując, że podczas podpisywania umowy kredytowej zostałeś wprowadzony w błąd, możesz usunąć z niej WIBOR i znacząco obniżyć ratę.

Dlaczego naliczanie WIBOR-u było niezgodne z prawem?

WIBOR (Warsaw Interbank Offer Rate) to wskaźnik, który miał służyć określeniu wysokości oprocentowania, na jakie banki pożyczają między sobą pieniądze. Dziś w praktyce służy głównie określeniu wysokości oprocentowania kredytów udzielanych przez banki “zwykłym” ludziom, bo banki prawie w ogóle nie pożyczają sobie wzajemnie pieniędzy. [wyróżnienie] WIBOR powinien odzwierciedlać realne koszty ponoszone przez bank, pożyczający pieniądze od innego banku, żeby później pożyczyć je klientowi. Obecnie banki finansują prawie 100% kredytów ze środków własnych, zatem doliczony do kredytu hipotecznego WIBOR stanowi zysk banku. A to jest niezgodne z prawem.

To Twoje prawo. To Twoje pieniądze.

Usunięcie WIBOR-u w Kancelarii Feniks. Co dla Ciebie zrobimy?

Analiza umowy kredytowej Przeprowadzimy analizę Twojej umowy w poszukiwaniu nieprawidłowości. Za darmo. Doradztwo prawne Zapewniamy kompleksowe doradztwo, pomagając Ci zrozumieć dostępne opcje i podjąć świadome decyzje. Złożenie pozwu i reprezentowanie Cię przed sądami wszystkich instancji Złożymy w Twoim imieniu pozew przeciwko bankowi i będziemy walczyć o Twoje interesy. Obniż ratę kredytu hipotecznego nawet o połowę. Skontaktuj się z nami i działajmy!

Nie podpisuj aneksu!

W obliczu coraz częstszych pozwów o usunięcie WIBOR-u, banki proponują klientom podpisanie aneksów do umów kredytowych. Pamiętaj: nie masz obowiązku się na to godzić! Jako Kancelaria Feniks odradzamy podpisywanie aneksu, bo może zamknąć Ci to drogę do usunięcia WIBOR-u na drodze sądowej. Nie daj się presji banku, który dmucha na zimne i zabezpiecza nie Twoje, ale swoje interesy.

Przeanalizujemy Twoją umowę bezpłatnie!

Proponujemy Ci najbardziej uczciwą opcję: wyślij nam swoją umowę kredytową, a my sprawdzimy ją pod kątem niezgodnych z prawem zapisów o naliczaniu WIBOR-u. Przedstawimy Ci konkretne wyliczenia i możliwe opcje, wytłumaczymy wszystkie za i przeciw, a Ty zdecydujesz, czy w to wchodzisz. Tak właśnie działamy – czysto i na jasnych zasadach. Skontaktuj się z nami i uwolnij się od niebezpiecznie wysokiej raty!

Bezpłatna konsultacja

Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy