Upadłość konsumencka Gdańsk

Jeśli stracisz pracę, dotknie Cię niespodziewana choroba lub inne zdarzenie, które ogranicza Twoje możliwości finansowe, może się zdarzyć, że nie będziesz w stanie spłacić ciążących na Tobie zobowiązań. W niektórych przypadkach taka sytuacja jest przyczyną egzekucji komorniczej – majątek jest wówczas zagrożony i można go utracić. Aby uchronić się przed negatywnymi skutkami niewypłacalności, do Twojej dyspozycji pozostaje specjalne rozwiązanie prawne – upadłość konsumencka. Jeśli mieszkasz w Gdańsku i znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej, możesz skorzystać z pomocy prawnej, którą zapewnia nasza kancelaria.

Upadłość konsumencka w Gdańsku – pomoc prawna w trybie zdalnym

Nasze biuro znajduje się w Poznaniu. Z usług w zakresie upadłości konsumenckiej, które świadczy kancelaria, można jednak skorzystać również w Gdańsku. Aby z nami współpracować, nie musisz odwiedzać nas osobiście. Wiemy, że osoby, które mieszkają w innych częściach Polski, mogą nie mieć czasu lub możliwości, by to zrobić. Na życzenie klienta obsługa odbywa się w trybie zdalnym – jej podstawą są wideorozmowy, kontakt telefoniczny i korespondencja mailowa.

Jakie są cele postępowania upadłościowego?

Upadłość konsumencka jest rozwiązaniem prawnym, z którego mogą skorzystać wyłącznie konsumenci – osoby nieprowadzące działalności. Dzięki niej dłużnik zabezpiecza się przed egzekucją komorniczą, a ponadto zyskuje szansę na oddłużenie. Warunkiem skorzystania z upadłości konsumenckiej jest pozostawanie w stanie niewypłacalności przez co najmniej trzy miesiące. Warto mieć na uwadze, że celem postępowania jest nie tylko zabezpieczenie sytuacji finansowej dłużnika, ale również spłata wierzycieli. Stąd w jego trakcie nie wszystkie długi zostają umorzone.

Upadłość konsumencka w Gdańsku – zakres pomocy prawnej

Oferowana przez naszą kancelarię pomoc prawna obejmuje każdy etap postępowania. W ramach współpracy zajmujemy się w szczególności:

  • obroną majątku przed egzekucją komorniczą,
  • przygotowaniem wniosku o upadłość konsumencką,
  • współpracą z syndykiem,
  • kontrolą postępowania upadłościowego,
  • przygotowywaniem potrzebnych wniosków w trakcie postępowania,
  • reprezentacją Twoich interesów podczas rozpraw.

Więcej o warunkach współpracy możesz dowiedzieć się w trakcie wstępnej konsultacji z prawnikiem. Aby umówić się na rozmowę, wystarczy skorzystać z dostępnego na stronie formularza kontaktowego.

Konsultacja

Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy