Upadłość konsumencka Opole

Osoba, która doświadcza problemów finansowych i nie jest w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań, może skorzystać ze specjalnego rozwiązania przewidzianego przez prawodawcę. Jest nim upadłość konsumencka, czyli procedura, w trakcie której może dochodzić do umorzenia niektórych długów i zawarcia porozumienia z wierzycielami. W Kancelarii Feniks oferujemy pomoc prawną w tym zakresie. Klientom z Opola umożliwiamy współpracę w trybie zdalnym.

Upadłość konsumencka w Opolu – kiedy można zainicjować procedurę?

W przepisach prawa upadłościowego określone zostały warunki, od spełnienia których zależy możliwość ogłoszenia upadłości. Po pierwsze, jesteś uprawniony do skorzystania z procedury pod warunkiem, że nie prowadzisz działalności gospodarczej. Po drugie, powinieneś pozostawać w stanie niewypłacalności przez co najmniej 3 miesiące. W tym okresie Twoje miesięczne wynagrodzenie musi utrzymywać się na poziomie, który uniemożliwia jednoczesne utrzymanie i spłatę długów. Pamiętaj, że w obecnym stanie prawnym możesz zainicjować procedurę również wtedy, gdy Twoje działania przyczyniły się do powstania zadłużenia.

Pomoc prawna na każdym etapie postępowania

W przypadku ogłoszenia upadłości konsumenckiej w Opolu pomoc prawnika będzie obejmować każdy etap postępowania – począwszy od przygotowania i uzasadnienia wniosku, a skończywszy na ustaleniu planu spłaty i określeniu zakresu umorzenia długów. W trakcie współpracy z kancelarią zajmiemy się w szczególności:

  • przygotowaniem wniosku o upadłość,
  • współpracą z syndykiem i kontrolą podejmowanych przez niego działań,
  • przygotowaniem wniosków na każdym etapie postępowania,
  • reprezentacją Twoich interesów w trakcie rozpraw.

Więcej o rozwiązaniach, które proponujemy, dowiesz się w trakcie wstępnej konsultacji. Aby się na nią zapisać, możesz skorzystać z dostępnego na naszej stronie formularza kontaktowego.

Konsultacja

Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy